Щодо припинення громадянства України у разі добровільного набуття громадянства іншої держави: ВП ВС

Велика Палата Верховного Суду розглянула справу за позовом Альперіна В. О. до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 14 квітня 2021 року № 161/2021 «Про припинення громадянства України» в частині втрати громадянства України Альперіна В. О.

Рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 23 грудня 2021 року в позові відмовлено. КАС ВС дійшов висновку про те, що оскаржуваний Указ Президента України видано на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, він відповідає критеріям, які визначені в ч. 3 ст. 2 КАС України. Також суд урахував рішення Європейського суду з прав людини у справі «Рамадан проти Мальти» (заява № 76136/12), у якому йдеться про те, що припинення державою громадянства особи з підстав, визначених законом, внаслідок набуття громадянства іншої держави у цій справі не є порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Це судове рішення позивач, який діє через адвокатів, оскаржив до Великої Палати ВС в апеляційному порядку.

За результатами розгляду справи ВП ВС апеляційну скаргу залишила без задоволення, а оскаржуване рішення суду першої інстанції – без змін.

Із постановою Великої Палати Верховного Суду від 15 вересня 2022 року у справі № 9901/166/21 (провадження № 11-18заі22) можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua.