Служба інформації і безпеки затримала Генерального прокурора Молдови: в прокуратурі тривають обшуки

Генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло, відсторонений у вівторок з посади через порушення проти нього кримінальної справи, затриманий співробітниками Служби інформації і безпеки, повідомляють молдовські ЗМІ з посиланням на прокурорів, які були свідками затримання.

Про це повідомляє Інтерфакс-України.

Згідно відеоматеріалів, розміщених у соціальних мережах, незадовго до цього в будівлю Генпрокуратури приїхали співробітники Прокуратури з боротьби з корупцією і люди в масках і в формі Служби інформації і безпеки. У Генеральній прокуратурі тривають обшуки.

Раніше відповідно до рішення Вищої ради прокурорів прокурор Віктор Фуртуне, призначений для розслідування дій Стояногло, схвалив рішення про порушення кримінальної справи стосовно генпрокурора. Стояногло і його заступники були відсторонені від посади.

Стояногло звинувачують у скоєнні низки сумнівних транзакцій із збіглим олігархом В’ячеславом Платоном.

Минулого тижня були ухвалені поправки в законодавство, згідно з якими президент країни і Вища рада прокурорів отримали право створити комісію для оцінки діяльності генпрокурора. У разі незадовільної оцінки Генпрокурор може бути достроково відправлений у відставку.

Президент Майя Санду неодноразово виступала з критикою на адресу Стояногло, не приховуючи наміру домогтися його звільнення з посади генпрокурора. Нова влада незадоволена ходом розслідування резонансних справ, зокрема щодо вкраденого з банківської системи мільярда доларів.