Спеціальна антикорупційна прокуратура повідомила щодо структурних змін і як вони вплинуть на справу Князєва

На даний момент прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Омельченко залишається прокурором та перебуває на посаді керівника відділу відомства.

Про це повідомляє САП.

Наразі він є процесуальним керівником в усіх провадженнях, де він брав участь, та, зокрема, залишається процесуальним керівником у справі щодо колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва.

Рішення про його відсторонення Генеральним прокурором не приймалось. Станом на сьогодні ні САП, ні кадровим підрозділом Офісу Генерального прокурора про скорочення посади жодному працівнику САП не повідомлялось. Оскільки організаційно САП є підрозділом Офісу Генерального прокурора, згідно із чинним законодавством процедурними питаннями, повʼязаними зі скороченням адміністративної посади, займається кадровий підрозділ Офісу Генерального прокурора, а відомство не має власної кадрової служби.

Разом з тим САП підкреслює, що Офісом генпрокурора було затверджено наказ про зміну структури, яким в тому числі скорочена одна з адміністративних посад. Відповідно до процедури після затвердження такого наказу особу, яка обіймала посаду, у цьому випадку прокурора О. Омельченко, має бути офіційно повідомлено про скорочення. Станом на 19 липня 2023 року вищевказаного прокурора про скорочення повідомлено не було.

Відомство звертає увагу, що разом із ознайомленням про скорочення відповідно до законодавства прокурору О. Омельченку буде надано перелік посад, у тому числі адміністративних, які він може обійняти.

Як повідомлялось раніше, реорганізація в САП була розроблена та погоджена між НАБУ та Офісом Генерального прокурора за ініціативою САП. Новий штатний розклад, яким передбачено збільшення кількості прокурорів, а також появу нових посад, було затверджено 30 червня 2023 року Офісом Генерального прокурора.

Так, у структурі САП з’явилась нова адміністративна посада – заступник керівника управління САП – начальник відділу. Таким чином, у САП вирішується потреба ефективного адміністрування роботи 6 відділів.

Реорганізація, в тому числі поява нової посади і, як наслідок, скорочення посади керівника першого відділу, була запланована задовго до реалізації справи щодо неправомірної вигоди ексголови Верховного Суду.