Специфіка банкрутських справ в тому, що вони складні всі без виключення: Голова НААКУ Лукашук

Про це повідомив Микола Лукашук, Голова Національної асоціації арбітражних керуючих України в інтерв’ю Advokat Post.

Специфіка банкрутських справ в тому, що вони складні всі без виключення. Уявіть, в одній справі про банкрутство можуть розглядатися 50 заяв кредиторів (аналог позовного провадження), на повний розгляд яких відведено від 40 до 60 днів, а також сотні позовів про стягнення заробітної плати і компенсацій, витребування майна тощо.

Чому резонанс виникає лише іноді? А тому, що справи про банкрутство – переважно справи про гроші, а гроші, як відомо, полюбляють тишу. Гамір виникає тоді, коли на кону або дуже великі гроші (це про конфлікт між кредиторами), або у справу втручається держава, яка зазвичай поводить себе як слон у лавці посуду (веду мову про правоохоронців).

Арбітражному керуючому не звикати до уваги і контролю – наша професійна діяльність відкрита та підзвітна всім учасникам провадження. Ризики у резонансних справах передусім репутаційні – неможливо негайно довести правоту власних рішень всім хейтерам одночасно, а іноді це навіть заборонено законом (наприклад, на стадії розпорядження майном боржника ще діє комерційна таємниця боржника). Так і втрачається гудвіл арбітражного керуючого: не відповів на голослівне звинувачення у публічному просторі – значить, щось приховує”, зазначив Микола Лукашук.