Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Рада суддів України (РСУ) розпочинають співпрацю для ефективного запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддів. Також співробітництво стосуватиметься дотримання суддями законодавства з питань етичної поведінки.
Ці питання обговорили Голова НАЗК Олександр Новіков та Голова РСУ Богдан Моніч під час робочої зустрічі.
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
«Впевнений, що спільними зусиллями ми зобов’язані сформувати для суддів чіткі і зрозумілі стандарти доброчесності. Наша позиція полягає в тому, щоби не давати можливості будь-яке судове рішення ставити під сумнів через присутність конфлікту інтересів у діяльності суддів. Адже з погляду цілісності держави — судова влада це ключова ланка в забезпеченості авторитету всього державного управління», — зазначив Голова НАЗК.
Голова РСУ Богдан Моніч підкреслив, що наразі існує питання дублювання повноважень НАЗК та Ради в частині контролю за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів.
Так, РСУ має здійснювати контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, Голови чи членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України чи його заступників (пункту 6 частини 8 статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Водночас Закон України «Про запобігання корупції» відносить здійснення моніторингу та контролю за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддів, а також роз’яснення з цих питань, до повноважень НАЗК.
«Зазначені норми до певної міри дублюють повноваження РСУ й НАЗК у цьому питанні, що не може не позначитися на рішеннях, які приймаються Радою суддів і Національним агентством. Відтак, нам необхідно докласти зусиль, щоб усунути різночитання і визначитися з розмежуванням повноважень у ці сфері», — наголосив Богдан Моніч.
За підсумками зустрічі НАЗК та РСУ домовилися спільно опрацювати норми законодавства та наявні роз’яснення й напрацювати спільні позиції з питань врегулювання конфлікту інтересів у суддів