Справу Томосу закрито: адвокат Головань

Державне бюро розслідувань було змушене закрити так звану справу щодо Томосу стосовно проти п’ятого президента України, тому що історія з цією справою стала резонансною та публічною.

Таку думку в ефірі “Прямого” висловив адвокат Порошенка Ігор Головань.

“Змушені були вони визнати, що жодних ознак жодного правопорушення вони не знайшли. Але я особисто переконаний, що закрили перш за все тому, що вся ця історія стала публічною. І ДБР разом з нинішньою владою почали виглядати, м’яко кажучи, не дуже пристойно з такими провадженнями. Тому що, наскільки ми знаємо, це розслідування так зване велося аж з листопада минулого року. Якби дійсно керувалося ДБР законом, то там за кілька днів і тижнів можна було у всьому розібратися і провадження закрити…”, – додав адвокат.

Нагадаємо, за інформацією прес-служби ДБР, у рамках досудових розслідувань не оспорювались та не перевірялись питання отримання Україною Томосу про автокефалію.

Про це під час брифінгу заявив в.о. Директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов.

«Вказане провадження було відкрито за заявою вірян цієї громади і порушувало питання, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Після проведення досудового розслідування, оцінки всіх можливих фактів й проведення всіх необхідних розшукових дій ця справа наразі закрита. Слідчими не встановлено ознак кримінального правопорушення, яке підпадає під статтю 161 КК України, а саме порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань», – зауважив Олександр Соколов.