Заява Окружного адміністративного суду міста Києва щодо розповсюдження недостовірної інформації та погроз на адресу суддів

15 грудня 2021 року в соціальних мережах окремі іноземні агенти, які називають  себе «представниками громадянського суспільства», вкотре опублікували наклепи, образи і погрози на адресу суддів Окружного адміністративного суду міста Києва з метою вчинення тиску на суд у зв’язку із розглядом позову до Конкурсної комісії з проведення відкритого конкурсу на заняття посад прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це йдеться в заяві, яку опублікувала прес-служба суду.

Автори таких повідомлень стверджують, що окремі фізичні особи пропонують неправомірну вигоду за задоволення позову у цій справі. Вважаємо, що публічні звинувачення з боку іноземних агентів в отриманні неправомірної вигоди головою суду, у позапроцесуальній співпраці з Офісом Президента України головуючого судді в цій справі є наклепом, поширюються з метою тиску й містять ознаки втручання в судову діяльність, що попередньо кваліфікується за статтею 376 КК України.

Враховуючи наведене, судді звертатимуться до правоохоронних органів,  Вищої ради правосуддя та до судових органів в порядку, передбаченому українським законом. Переконані, що жоден злочин не повинен залишатися без покарання, і що цей принцип стосується також і іноземної агентури.

Окрім цього, суд ініціюватиме перевірку використання коштів, виділених урядом США у межах міжнародної технічної допомоги окремим лоббістським структурам, які зухвало і брехливо називають себе «представниками громадянського суспільства», а також перевірку дотримання кінцевими бенефіціарами таких одіозних структур законодавства про лобістську діяльність у США. 

Наголошуємо, що попри тиск та погрози суд і надалі здійснюватиме діяльність виключно у порядку, передбаченому українським законодавством.