Сторона звинувачення не довела у суді необхідність утримання митрополита Феодосія під арештом: адвокат Юдін

Адвокат, який захищає митрополита Черкаського і Канівського Феодосія Володимир Юдін заявив, що суд неправомірно продовжив цілодобовий домашній арешт архієрея.

Про це йдеться у відеозверненні захисника, який опублікувала Черкаська єпархія Української Православної Церкви.

За словами Юдіна, «Кримінально-процесуальний кодекс чітко визначає алгоритм дій як для прокурора, який звертається з клопотанням про продовження запобіжного заходу, так і для суду, який це клопотання розглядає: прокурор зобов’язаний надати докази на підтвердження доводів поданого клопотання, а суд, розглядаючи це клопотання, зобов’язаний, в залежності від його доведеності, або задовольнити його повністю, або частково, або взагалі відмовити, що є прямим обов’язком суду в разі, якщо клопотання буде недоведеним».

Адвокат зазначив, що під час судового засідання вказав на недоведеність клопотання прокуратури про продовження домашнього арешту митрополита Феодосія.

«Чи міг суд задовольнити клопотання повністю? На наше переконання, звичайно, це клопотання мало бути залишене без задоволення», – наголосив юрист.

Крім того, він прокоментував заяву прокурора про те, що нещодавнє звернення Черкаської єпархії УПЦ на підтримку митрополита Феодосія нібито є «тиском на суд».

«Кожній людині Конституцією України гарантується право на свободу слова, і подібне звернення є нічим іншим, як реалізацією священнослужителями свого права, яке гарантовано Основним Законом нашої держави. Тому вважаємо, що подібні твердження сторони обвинувачення є маніпулятивними», – наголосив Володимир Юдін.