Суд допитав трьох свідків смертельної ДТП на блокпосту за участі судді Олексія Тандира

Святошинський районний суд міста Києва на засіданні 17 квітня допитав трьох свідків у справі про смертельне ДТП на блокпосту. Один із них бачив, як обвинувачений суддя Олексій Тандир наїхав на військового Національної гвардії Вадима Бондаренка.

Про це повідомляє Суспільне.

Від січня суд допитує свідків, яких лише сторона обвинувачення заявила 32. Засідання відбуваються двічі або тричі на місяць.

Нині вперше був допитаний очевидець аварії Роман Дмитрів. Автівка чоловіка під’їхала до блокпоста за лічені секунди до того, як туди на швидкості 100 км/год “залетів” Тандир (таку швидкість авто підтвердила експертиза).

“Знаючи, що є блокпост, я перелаштувався у другу смугу і зменшив швидкість до 20-30 кілометрів. Я під’їхав, військовослужбовець стояв у двох-трьох метрах від мене. Він встановлював знак, на ньому не було світловідбивного жилету. І коли я став відкривати вікно для пред’явлення документів, ліворуч проїхала машина на швидкості 80-100 кілометрів. І на моїх очах хлопець полетів”, — почав очевидець Роман Дмитрів.

Справа судді Тандира: суд допитав свідка смертельної ДТП на блокпосту
Свідок Роман Дмитрів на судовому засіданні, 17 квітня 2024 р. Cуспільне/Іван Корж

За словами свідка, трагедія сталася приблизно за одну хвилину до опівночі. Також він додав, що блокпост не був освітлений, а сам Вадим стояв за знаком, позаду нього були розміщені загороджувальні елементи. На запитання прокурора, коли Тандир почав гальмувати, Роман відповів:

“Гальмування я не чув, був удар. Навіть якщо був звук гальмування, машина за собою потягнула пластикові огорожі, знак, тому це могло перекрити той звук”.

Роман нібито одразу кинувся допомагати військовому. Щодо Тандира каже, той стояв, на думку свідка, у шоковому стані, тримався за голову і ходив з місця на місце.

Справа судді Тандира: суд допитав свідка смертельної ДТП на блокпосту
Олексій Тандир, 17 квітня 2024 р. Cуспільне/Іван Корж

Після Романа суд перейшов до допиту нацгвардійців. Ця частина судового процесу закрита, оскільки інформація щодо військових є чутливою.

За словами адвоката Тандира Олега Юрченка, найцікавіша обставина, яка нібито випливає зі свідчень, що “на блокпосту творився безлад”.

“Самі військові не знають, де він починається, де закінчується, яку смугу треба перекривати. Вони не знають, хто що перекриває, хто що де ставить, які знаки. Щодо сп’яніння, їм здалося, що Тандир був п’яний. А на питання “чому” якоїсь суттєвої відповіді ми не чуємо. Слідство повинно було б доводити інше, а не займатися незрозуміло чим”, — сказав адвокат.

Справа судді Тандира: суд допитав свідка смертельної ДТП на блокпосту
Судове засідання у справі Олексія Тандира, 17 квітня 2024 р. Cуспільне/Іван Корж

Юрченко був присутній на допиті першого військового. Під час допиту другого був змушений поїхати.

За словами представника потерпілої сторони Павла Теслюка, другий нацгвардієць розповів деталі, які суперечать свідченням Романа Дмитріва.

“Зокрема, мова про жилет, він був на Вадимові. Так само свідок розповів про сигнальний ліхтар, яким світив задля сповіщення обмеження руху. Крім того він був свідком, як знайомі Тандира, що згодом приїхали на місце події, щось показували в телефоні обвинуваченому, після чого він присів і сказав, що йому погано, аби викликали швидку. Також, за словами свідка, Тандир був напідпитку, від нього тхнуло, мова була незв’язна, як і хода чоловіка”, — зазначив адвокат Теслюк.

Наступне засідання відбудеться 22 квітня. На ньому знову ж таки допитуватимуть свідків.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.