Суд присудив 11 років ув’язнення двом правоохоронцям, які зґвалтували жінку у Кагарлицькому відділенні поліції

Обухівський районний суд визнав винними двох колишніх співробітників Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу ГУ Національної поліції в Київській області у катуванні, насильницькому зникненні та зґвалтуванні (ст. 127, ст. 146-1, ст. 152 КК України).

Публічне обвинувачення здійснювали прокурори Офісу Генерального прокурора

Суд присудив до 11 років ув’язнення двом колишнім правоохоронцям Миколі Кузіву та Сергію Сулимі, які у 2020 році зґвалтували жінку у Кагарлицькому відділенні поліції.

У травні 2020 року правоохоронці застосували тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка. Вдягали на неї протигаз, кайданки та стріляли із табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтували постраждалу.

Прокурори у суді довели, що зазначені службові особи катували та незаконно утримували людей. 

Слідство виявило низку випадків катувань у зазначеному відділку. Того ж місяця іншого потерпілого били та катували для отримання зізнання.

Крім того, у січні 2020 року обвинувачувані, з метою отримання визнавальних показів за ймовірне вчинення крадіжок, наносили двом потерпілим тілесні ушкодження, вивозили їх у багажнику за околиці міста, катували електричним струмом. Після цього прикували кайданками до батареї в коридорі, де потерпілі перебували до наступного дня.

Під час досудового розслідування було допитано усіх потерпілих та свідків обвинувачення, досліджено всі докази сторони обвинувачення та докази сторони захисту.

Досудове розслідування здійснювало Державне бюро розслідувань.