Посадовця Міноборони Дмитра Комаху засудили до 4,5 років ув’язнення, а викривачу зобов’язали виплатити 1,68 млн грн

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 09 листопада 2023 року розглянула апеляційні скарги викривача та сторони захисту на вирок ВАКС від 24 березня 2023 року, яким колишньому заступнику начальника управління військових представництв Міністерства оборони України Дмитру Комаху призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 4,5 роки та відмовлено у виплаті винагороди викривачу.

Про це повідомляє АП ВАКС.

Особа обвинувачувалася в пропозиції надати 24 млн грн неправомірної вигоди посадовій особі (викривачу) за позитивний аудиторський висновок на користь приватної компанії, що дозволило б останній отримати повну оплату контракту у понад 400 млн грн щодо облаштування спец об’єкта та претендувати на майбутні договори з Міноборони за ч. 3 ст. 369 КК України.

За результатами розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту та задовольнила апеляційну скаргу викривача. Вирок ВАКС від 24 березня 2023 року змінено в частині виплати викривачу винагороди коштом Державного бюджету України за процедурою безспірного списання 1,68 млн грн. У решті вирок ВАКС залишено без змін.

Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.