Адвокати через суд зобов’язали ДБР зареєструвати кримінальне провадження проти судді, щоб та взяла самовідвід

Суддя Дарницького районного суду міста Києва Ольга Просалова повідомила Вищу раду правосуддя та Офіс Генерального прокурора про втручання в діяльність судді.

Про це повідомляє ВРП.

Так, у неї на розгляді знаходиться кримінальне провадження щодо двох осіб, які обвинувачуються у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 – неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником – Кримінального кодексу. Стороною захисту неодноразово подавалися заяви про відвід головуючої судді з підстав незгоди з прийнятими процесуальними рішеннями. Втім, відповідні заяви були залишені суддями Дарницького райсуду без задоволення.

Адвокати звернулися в ДБР з заявою про вчинення суддею кримінальних правопорушень, передбачених ст. 374 – порушення права на захист та ст. 397 – втручання в діяльність захисника чи представника особи – Кримінального кодексу.

Коли у Державному бюро розслідувань відмовилися реєструвати кримінальне провадження, адвокати звернулися у Печерський райсуд Києва. У підсумку слідча суддя Печерського райсуду столиці зобов’язала внести у Реєстр досудових розслідувань інформацію про відповідні правопорушення та розпочати розслідування зазначених відомостей.

Під час наступного судового засідання, захисники обвинувачених повідомили, що тепер Ольга Просалова зобов’язана заявити собі самовідвід. Однак, зазначена заява також залишилась без розгляду, оскільки суддя зазначила про створення штучних підстав для відводу судді з метою затягування розгляду кримінального провадження.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.