Суд ухвалив вироки щодо колишніх посадовців “Харківобленерго” та “Харківводоканал”

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок стосовно колишнього заступника начальника фінансового управління «Харківобленерго» та експершого заступника генерального директора КП «Харківводоканал».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Так, обвинувачених визнано виннуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Внаслідок злочину, який вчинений шляхом укладення договору про переведення боргу за електроенергію та угоди про порядок проведення розрахунків, АК «Харківобленерго» завдано збитків в сумі 19,6 млн.грн.

Колишньому заступнику начальника фінансового управління «Харківобленерго» призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати певні посади строком 3 роки та зі штрафом у 17 тисяч гривень. До набрання вироком законної сили колегія суддів ВАКС обрала щодо вказаної особи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 190 тисяч гривень. У разі внесення застави на обвинуваченого покладаються певні процесуальні обов’язки.

Експершому заступнику генерального директора КП «Харківводоканал» призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки з позбавленням права обіймати певні посади строком на 2 роки та зі штрафом у 17 тисяч гривень. Обвинуваченому обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

«Визнати винним обвинуваченого Віталія Тєлєгіна у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України… Визнати винним обвинуваченого Романа Білика у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України», – оголосив головуючий суддя.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку упродовж тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду через Вищий антикорупційний суд, з підстав, передбачених статтею 394 КПК та з урахуванням обмежень, визначених частиною 2 статті 473 КПК.