Судді ВАСУ Інні Масло повідомлено про підозру у декларуванні недостовірних відомостей на 7,8 млн грн

3 січня 2023 року за дорученням Керівника САП детективи НАБУ і прокурори САП повідомили судді Інні Масло Вищого адміністративного суду України про підозру у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік.

Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України  (у редакції Закону України від 04.12.2020 № 1074-ІХ).

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Оскільки місцеперебування служительки Феміди не встановлено, про підозру їй повідомили у порядку ст. 135, ст.278 КПК України.

За даними слідства, суддя була зобов’язана, але не внесла до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік відомості про дві земельні ділянки та два будинки в передмісті Києва, якими користувалась вона і її чоловік упродовж 2020 року. Хоч будинки офіційно і не введені в експлуатацію, однак є цілком придатними до проживання, їхня вартість становить понад 4 млн грн і майже 2 млн грн відповідно. Земельні ділянки, на яких вони розташовані, вартують по майже 1 млн кожна. Таким чином, загальна сума незадекларованих відомостей становить близько 7,8 млн грн.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП здійснюють за оперативного супроводу Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ.