Суддя КСУ Філюк висловив занепокоєння щодо бажання окремих політиків зламати систему стримувань і противаг

У Конституційному Суді України відбувся круглий стіл на тему: „Конституційний Суд України в умовах війни“.

Про це повідомляється на сайті КСУ.

Cуддя Петро Філюк наголосив, що Конституційний Суд України в умовах воєнного стану не припиняв здійснювати свої конституційні функції. Судом проводяться засідання та вже ухвалено низку рішень, зокрема, стосовно посиленого захисту військовослужбовців, щодо реалізації права на судовий захист, презумпції невинуватості, індивідуалізації юридичної відповідальності.

Він навів статистичні дані щодо ухвалених Судом актів за цей період, загальна кількість яких становить 204 акта.

Петро Філюк звернув увагу й на те, що у 2016 році відбулися зміни до Конституції України щодо правосуддя та статусу Конституційного Суду України. І на сьогодні орган конституційної юрисдикції є елементом системи стримувань і противаг, відповідним балансом між гілками влади, і регулює те, щоб вони залишалися в правовому полі. Саме для цього Суду надані конституційні повноваження, і він може визнавати закони парламенту та укази президента такими, що не відповідають приписам Основного Закону.

Він висловив занепокоєння щодо бажання окремих політиків зламати систему стримувань і противаг, і застеріг, що подібні намагання знівелюють не лише авторитет КСУ, а й державу в цілому, особливо напередодні інтеграції України в Європейський Союз.