Голова ВС Кравченко висловив занепокоєння тим фактом, що українське суспільство часто уособлює захисника з його підзахисним

Голова ВС зосередився на питанні підготовки судової системи України до розгляду проваджень, пов’язаних з війною. Зокрема, судді ретельно аналізують міжнародні конвенції, практику міжнародних судових трибуналів та Міжнародного кримінального суду щодо воєнних злочинів.

Про це повідомляє Судова влада.

Необхідно, щоб практика національних судів не йшла в розріз з усталеними підходами міжнародних інституцій. Для ефективного розгляду таких проваджень вкрай важливо, щоб органи досудового розслідування правильно кваліфікували зазначені злочини.

За словами спікера, чимало викликів пов’язано з розглядом кримінальних проваджень за спеціальною процедурою in absentia. За практикою міжнародних кримінальних трибуналів, розгляд справи без участі обвинуваченого має відбуватися за найвищими стандартами здійснення правосуддя, інакше може виникнути сумнів у справедливості призначеного покарання. Станіслав Кравченко висловив занепокоєння тим фактом, що українське суспільство часто уособлює захисника з його підзахисним. Варто усвідомлювати те, що без ефективного захисту обвинуваченого не може бути справедливого правосуддя.