Суддя Київського апеляційного суду Віктор Глиняний зачищає інтернет за допомогою російських ресурсів?

4 грудня 2023 року Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою чотирьох суддів Київського апеляційного суду ​Дзюбіна В’ячеслава Вікторовича, Паленика Ігоря Григоровича, Глиняного Віктора Петровича та Сливи Юрія Михайловича, про затримання яких повідомляло більшість ресурсів, які належать правоохоронним органам, таким як Спеціалізована антикорупційна прокуратура чи Національне антикорупційне бюро України.

Ця новина була опублікована більшістю як професійних видань так і інших медіа-ресурсів. Зазначимо, що наша редакція перевіряє усі джерела, яким можна довіряти і лише після цього публікує ту чи іншу інформацію.

Однак, на наше видання було надіслано скаргу до Google з проханням видалити наші публікації, пов’язані з суддею Глиняним.

Скарга у Google від російського ресурсу, права якого ніби то порушують публікації, пов’язані з суддею Глиняним

В скарзі від російського ресурсу Clave News, права якого ніби то порушують публікації, пов’язані з суддею Глиняним, вказано, що порушення полягає в тексті, а саме “Нагадаємо, що суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. За версією слідства, суддя В’ячеслав Дзюбін отримав 35 тисяч доларів неправомірного зиску за зняття арешту з двох літаків у справі колишнього керівника «Мотор-Січі» В’ячеслава Богуслаєва. 10 тис. дол. із цієї суми Дзюбін залишив собі, а решту 25 тис. дол. для трьох інших суддів Київського апеляційного суду – Юрія Сливи, Ігоря Паленика та Віктора Глиняного”. На думку російського скаржника, саме йому належать авторські права на текст, який був раніше опублікований як Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, так і іншими поважними ресурсами.

Хто ж оскаржив текст опублікованого матеріалу? Скаргу подав сайт “Clave News”, на якому немає жодних контактів та вихідної інформації про сам сайт. На сайті публікують в основному російські новини, однак деколи зустрічаються новини і про Україну. Відповідно до Whois information, сайт Clave News зареєстрований в російського провайдера AEZA GROUP Ltd у Москві. І, найцікавіше, домен clave-news.com зареєстрований 25 березня 2024 року.

Російський сайт “Clave News” оскаржує в Google авторство публікацій в багатьох українських виданнях, зокрема в “Українській правді”, УНІАН, Forbes.ua, Слово і Діло, Главком та інші.

Нагадаємо, що суддя Віктор Глиняний уже повернуся до судочинства та сам судить підозрюваних. Він зміг вийти тоді, коли за нього внесли 5 млн гривень застави, гроші надійшли на рахунок Вищого антикорупційного суду. Хто саме вніс заставу – наразі невідомо. Але варто зазначити, що винагорода судді Глиняного у Київському апеляційному суді не перевищує трьох мільйонів гривень на рік, а ще 234 тисячі гривень він отримує як пенсіонер.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.