Суддя Новік Л.М. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за ч.3 ст. 368 КК: ВРП тимчасово відсторонила

Вища рада правосуддя на засіданні 1 липня 2021 року вирішила частково задовольнити клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової та тимчасово, до 9 серпня 2021 року, відсторонити суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Новік Лалі Мурманівну від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.  

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Суддя Новік Л.М. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, тобто в проханні та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданої їй влади та службового становища за таких обставин.

На обґрунтування клопотання, що надійшло до ВРП 25 червня 2021 року, Генеральний прокурор зазначила, що подальше здійснення правосуддя Новік Л.М. може, з-поміж іншого, завдати значної шкоди авторитету правосуддя.

Наразі у вказаному кримінальному провадженні триває досудове розслідування.

Вища рада правосуддя не встановила обставин, які можуть свідчити, що вказане клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Положеннями Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Кодексу суддівської етики передбачено, що авторитет судової влади має вселяти суспільству довіру до здійснення правосуддя.

Водночас наявність підозри судді у вчиненні кримінального правопорушення може поставити під сумнів її безсторонність під час здійснення правосуддя та, зважаючи на міжнародні принципи, стандарти поведінки судді і норми національного законодавства, зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

Згідно із частиною першою статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою радою правосуддя на строк не більше двох місяців на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора.

З огляду на додані до клопотання документи, а також на те, що про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення судді повідомлено 9 червня 2021 року, ВРП ухвалила задовольнити частково клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової та тимчасово, до 9 серпня 2021 року, відсторонити суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Новік Лалі Мурманівну від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.