Суддя Печерського суду Батрин підтримала клопотання Тандира щодо презумпції невинуватості у частині розголошення відомостей ДБР

Печерський районний суд міста Києва 17 липня розглянув клопотання про продовження запобіжного заходу судді Олексію Тандиру. За рішенням суду, Тандир перебуватиме під вартою до 26 серпня 2023 року без визначення застави.

Про це повідомляє Суспільне.

Засідання почалося з клопотань самого Тандира.

“Грубо порушується принцип презумпції невинуватості. ДБР, ЗМІ, окремі активісти оголошують і стверджують певні невстановлені факти. Це стосується, наприклад, алкогольної експертизи”, — заявив підозрюваний.

Відтак Тандир звернувся до суду з проханням заборонити ДБР порушувати презумпцію невинуватості. Також він просив суд дізнатися, чому через два місяці після відбору досі немає результатів алкогольної експертизи.

“Ми вважаємо це порушенням. Зверталися скрізь, проте, на жаль, жодної відповіді не отримали”, — сказав адвокат Тандира Олег Юрченко.

За словами прокурора Михайла Доманського, потрібно більше часу, аби уникнути неточностей.

“Втім велася відеофіксація на нагрудну камеру. Видно повністю спілкування. Перші пояснення підозрюваного. Тобто весь комплекс доказів вказує на наявність сп’яніння у підозрюваного”, — додав прокурор.

Суддя Олеся Батрин клопотання Тандира щодо презумпції невинуватості підтримала.

Під час розгляду запобіжного заходу адвокатка судді Тандира Ірина Бовнегра принесла дві схеми блокпостів. Одна зі схем — той самий блокпост, де сталася трагедія. Інша — як повинно бути. За її словами є безліч порушень. “Схемою передбачено, що має бути наявність заборчиків, але тут їх немає”, — зазначила захисниця.

Також Бовнега також зауважила, що на блокпосту не було необхідних знаків. “На схемі знаку немає, на фотографії немає, а слідчі пишуть…” — каже Бовнегра.

Адвокатка додала, що нацгвардійці нібито, порушуючи правила, вийшли на дорогу раніше. Наостанок додала до матеріалів справи схеми та свої запити до різних органів, на які так і не отримала відповіді.

Її колега — Олег Юрченко — поскаржився на те, що сторону захисту не долучають до слідчих дій.

“Так само 10 липня була інформація, що є результати психологічної експертизи. Сьогодні 17-те, чому захист досі не бачив результати? Ми були обмежені в тому, аби поставити експертам питання”, — додав він.

У своєму виступі Олексій Тандир назвав ризики обвинувачення необґрунтованими, попросив змінити запобіжний захід на домашній арешт.

Під час засідання суддя зачитала свідчення головного свідка — керівника блокпосту, як того раніше вимагала адвокатка Бовнегра. За її словами, досить багато неточностей.

Представникам потерпілої сторони в їх участі в суді відмовили.

За рішенням Печерського райсуду, запобіжний захід судді Тандиру продовжили не на 2 місяці, а до 26 серпня 2023 року, оскільки 26 серпня завершується термін досудового розслідування справи про ДТП на блокпосту.