Суддя погодився з аргументом адвоката про те, що функція масштабування Apple маніпулює кадрами

Адвокат обвинуваченого у вбивстві стверджував, що Apple має «штучний інтелект», який маніпулює кадрами, коли ви збільшуєте зображення.

Про це пише The Verge.

Коли Кайл Ріттенхаус вийшов до суду, щоб відповісти на запитання про послідовність подій перед тим, як він застрелив чоловіка в Кеноші, штат Вісконсін, присяжні були змушені дивитися відеодокази в мініатюрі — тому що адвокат Ріттенхауса придумав “дивну” ідею, що Apple має «штучний інтелект», який маніпулює відео, коли ви збільшуєте зображення на iPad, і суддя Брюс Шредер повністю погодився з цим.

«iPad, які виробляє Apple, мають штучний інтелект, який дозволяє розглядати речі через тривиміри та логаритми», — наполягав захист. «Він використовує штучний інтелект або їхні логаритми, щоб створити те, що, на їхню думку, відбувається. Таким чином, це насправді не покращене відео, це програмування Apple для iPad, яке створює те, що, на його думку, є, а не те, що є обов’язково», – пояснив адвокат.

Хоча з трансляції відео судового засідання (через The Washington Post) незрозуміло, чи дійсно суддя заборонив обвинуваченню використовувати пристрій iOS або іншим чином збільшувати відео, результат очевидний: замість використання iPad, присяжні роздивлялись оригінальні, зменшені кадри на комп’ютері Windows, підключеному до великого телевізора в залі суду. З цих зображень дійсно важко сказати, що там насправді відбувалось.

Скріншот першого кадра Rittenhouse, який був представлений присяжним

Суддя Шредер заявив, що саме на обвинувачення, а не на захист, покладено тягар доведення того, що Apple не використовує штучний інтелект для маніпуляції з матеріалами, вимагаючи від них надати експерта, і не дозволив обвинуваченню відкласти засідання на пошук такого експерта. Суддя припустив, що прокурори могли б якимось чином знайти цього експерта за 20 хвилин, під час невеликої перерви. «Можливо, ви зможете змусити когось дати свідчення з цього приводу за кілька хвилин, я не знаю», – сказав суддя. На момент відновлення судового розгляду такого експерта не було.

Хоча природа реальності щодо цифрових зображень є складною, коли мова заходить про такі речі, як колір та масштабування цифрового зображення, тут досить все добре зрозуміло.

Нагадаємо, проти Ріттенхауса висунуто шість кримінальних обвинувачень у зв’язку зі стріляниною в Кеноші. Його звинувачують у вбивстві двох людей.

Apple не відповіла на запит про коментар.