Суддю Юхно притягнуто до відповідальності за втручання у виконання рішення у господарській справі

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила притягнути суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду Юхно Ірину Валеріївну до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї дисциплінарне стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

До Вищої ради правосуддя надійшла скарга адвоката в інтересах Товариства з на дії судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Юхно І.В.

Ухвалою Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя 3 березня 2021 року відкрито дисциплінарну справу стосовно судді Юхно І.В. з підстав можливої наявності у її діях під час розгляду заяви про забезпечення позову та заяви про відвід судді у адміністративній справі ознак дисциплінарних проступків.

За наслідком розгляду дисциплінарної справи палата дійшла висновку, що суддею вчинено дисциплінарний проступок, а саме – внаслідок недбалості порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, що унеможливило реалізацію учасниками судового процесу наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків; а також внаслідок грубої недбалості допущення порушення прав людини і основоположних свобод в контексті права володіння майном.

Дисциплінарний орган зазначив, що суддя, постановивши ухвалу від 5 серпня 2020 року про забезпечення позову у справі адміністративної юрисдикції, фактично унеможливила виконання рішення у господарській справі, чим  втрутилась у право особи на володіння майном. Палатою констатовано, що  вказані порушення не мають характеру простої суддівської помилки, а свідчать про очевидну грубу недбалість, допущену суддею під час розгляду заяви про забезпечення позову.