Судові рішення, які не виконуються, не лише нікому не потрібні, а й дискредитують як суди, так і державу в цілому: суддя Львов

Американська торговельна палата в Україні спільно з Торговельною палатою США провели панельну дискусію “Виступаючи за верховенство права в Україні. Час діяти”.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

У ході виступу заступник Голови ВС, голова КГС ВС Богдан Львов зауважив, що Україна послідовно впроваджує судову реформу щонайменше вже 30 років і тривале перебування в такому перманентному стані вже навіть заважає самій реформі.

Одним із наболілих питань спікер вважає дефіцит суддівських кадрів у кримінальному провадженні, де основна інстанція – апеляційна. Вона мала б формувати судову практику на регіональному рівні, тому що до касації такі справи не доходять. Проте зараз залишилося всього 20–30 суддів на всю країну, які спеціалізуються на болючих для бізнесу питаннях санкцій, обшуків тощо. І лише завдяки суддям цивільної спеціалізації апеляційна ланка ще якось рухається.

Крім того, залишаються питання до виконавчої влади щодо виконання судових рішень, зокрема в господарських і цивільних справах. Адже судові рішення, які не виконуються, не лише нікому не потрібні, а й дискредитують як суди, так і державу в цілому.

Богдан Львов також поінформував, що за перші чотири роки свого існування Верховний Суд вже розглянув понад 340 тис. справ.

На його думку, таке навантаження не притаманне ВС, адже він має формувати стратегічний напрям судової практики і виправляти найбільш істотні помилки. Проте якщо зараз ВС усунеться від «чорнової» роботи, то, враховуючи дефіцит кадрів в апеляційній інстанції, це дуже негативно позначиться на ситуації в країні загалом.

Водночас очільник КГС ВС висловив сподівання, що все ж таки у найближчому майбутньому ВС займатиметься найбільш важливими стратегічними питаннями.