Судитимуть старшого слідчого Територіального управління ДБР у Миколаєві: ч. 2 ст. 343, ч. 2 ст. 364 КК

НАБУ і САП завершили розслідування стосовно старшого слідчого Територіального управління Державного бюро розслідування у Миколаєві. Його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 343, ч. 2 ст. 364 КК України.

3 лютого 2023 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Слідство встановило, що у березні 2022 року на одному з пунктів пропуску в Одеській області співробітники Одеської митниці та Держприкордонслужби виявили у громадянина 716 тис. дол. США, які той намагався незаконно перевезти до ЄС, приховуючи цей факт від митників.

Під час складання працівниками митниці протоколу про порушення правил, що передбачає безальтернативне вилучення грошових коштів, до пункту пропуску прибув старший слідчий ДБР. Він втрутився в процес та без жодних законних підстав вилучив 716 тис. дол. США. Згодом підозрюваний посадовець незаконно повернув громадянину вилучені гроші, які були предметом справи про адмінправопорушення та перебували у розпорядженні митних органів.

Наприкінці липня суд визнав громадянина винним у порушенні митних правил, яке передбачене ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, та наклав штраф у майже 21 млн грн з конфіскацією в дохід держави вилучених 716 тис. дол. США. Згодом це рішення підтвердила й апеляція.

Однак виконати судове рішення про звернення в дохід держави 716 тис. дол. США стало неможливим, оскільки вилучені гроші вже повернули громадянину.

Під час розслідування злочину НАБУ і САП встановили, що такий випадок був непоодинокий. У квітні 2022 року за аналогічних обставин підозрюваний слідчий ДБР безпідставно вилучив 541 тис. дол. США, які були згодом незаконно повернуті громадянину. Наприкінці вересня 2022 року суд визнав громадянина винним у порушенні митних правил, та наклав штраф у майже 16 млн грн з конфіскацією в дохід держави вилучених 541 тис. дол. США, рішення суду вступило в законну силу. Однак виконати судове рішення, як і попереднє, теж стало неможливим.