Ситник стурбований діями Венедіктової

Про це повідомляється на сторінці Національного антикорупційного бюро у Facebook.

“Національне бюро стурбоване рішенням Офісу Генерального прокурора, яке може призвести до закриття справи за фактом заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ «ВіЕйБі Банк».
Пояснюючи свій крок, Генеральний прокурор посилається на ухвалу Печерського районного суду м.Києва, якою зобов’язано вчинити відповідні дії, не залишивши нібито можливості для оскарження.
Насправді, це не так.

?По-перше, рішення Печерського райсуду столиці не набуло законної сили. #НАБУ та #САП подали 15 червня 2020 року апеляційну скаргу на рішення Печерського райсуду. Апеляційне провадження відкрито. Засідання призначили на 17 та 19 червня. Однак через те, що Печерський районний суд м.Києва не надіслав вчасно матеріали справи, засідання в апеляційній інстанції не відбулося — його перенесли на 20 липня.


?По-друге, траплялися непоодинокі випадки, коли суди виносили рішення у справах НАБУ, виходячи за межі своєї компетенції, намагаючись у такий спосіб втрутитися в кримінальний процес. І попри наявність застереження щодо нібито неможливості оскарження, ми в законний спосіб доводили, що це не так. У підсумки, такі рішення скасовували.


❓Чому не можна закривати справу щодо «ВіЕйБі Банку»?
Слідство має переконливі докази причетності підозрюваних, серед яких – колишній бенефіціар «ВіЕйБі Банку» та ще 9 осіб до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку (детальніше про розслідування? https://bit.ly/3eCABrp).
З лютого 2019 року, відколи підготовлено проєкти повідомлень про підозру, НАБУ та САП знаходяться під постійним тиском, здійснюючи це розслідування, а зацікавлені особи не припиняли спроби у різний спосіб домогтися його припинення.

І ось тоді, коли розслідування вийшло на завершальну стадію, його змушують припинити. Це означитиме, що 10 підозрюваних у вчиненні тяжкого злочину можуть уникнути покарання, а збитки, завдані державі (а це 1 млрд 200 млн грн) – ніколи не будуть відшкодовані державі.