ТРЦ Ocean Plaza російського олігарха Ротенберга тепер наш: ВАКС націоналізував активи

На базі зібраних ДБР матеріалів Міністерство юстиції України направило позов до Вищого антикорупційного суду України щодо націоналізації активів російського олігарха Аркадія Ротенберга та членів його родини на території України.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

20 березня ВАКС прийняв рішення про конфіскацію контрольної частини корпоративних прав, цілісних майнових комплексів, рухомого та нерухомого майна, грошових коштів на банківських рахунках, в тому числі ТОВ «Авангард-Віларті» та ТОВ «ІС «Либідь», які є власниками торгово-розважального центру «Ocean Plaza».

Рішення Вищого антикорупційного суду вступить в дію за 10 днів.

Майже 70% акцій ТРЦ перейде в управління держави. Кабінет Міністрів України має визначити державну установу, яка управлятиме українськими активами підсанкційного олігарха.

Працівники ДБР провели системний аналіз інформації щодо втручання представників російської федерації та їх впливу на економічне та політичне життя України. Зокрема доведена причетність до фінансування злочинів направлених на зміну меж території або державного кордону України та ведення агресивної війни проти України резидента російської федерації Аркадія Ротенберга, який є наближеним до президента росії володимира путіна.

Нагадаємо, що стосовно Аркадія Ротенберга, його доньки Лілії Ротенберг та ще низки осіб з їх оточення, указами Президента України від 19.10.2022 №726/2022 та №727/2022 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «про застосування персональних спеціальних економічних інших обмежувальних заходів (санкцій).