Три СБУ-шники вилучали один телефон у військовослужбовця в прифронтовому місті: адвокат Рисенко про обшуки у Дмитра Булаха

Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України не надали жодних пояснень, чому провели обшук вдома у керівника Харківського антикорупційного центру, військовослужбовця Дмитра Булаха.

Про це адвокат Володимир Рисенко, який захищає його права, повідомляє Детектор Медіа.

Раніше речник територіального управління ДБР у Полтаві Олександр Білка, коментуючи обшуки у Булаха, повідомив, що працівники ДБР за матеріалами СБУ здійснюють досудове розслідування за фактом можливих зловживань під час зарахування на службу військовослужбовців.

«У межах цього розслідування Бюро з’ясовує можливе перевищення повноважень командуванням однієї з військових частин Нацгвардії, яка дислокується на Харківщині. 10 квітня 2024 року ДБР та СБУ провели санкціоновані слідчі дії у вказаній військовій частині та за місцем проживання одного з фігурантів, який є представником антикорупційної громадської організації», — повідомив Білка.

Втім адвокат Булаха Володимир Рисенко розповів, що правоохоронці не повідомили підстав, за якими вирішили проводити обшук саме вдома у військовослужбовця.

«Обшук проводився для знайдення відомостей про проходження військової служби Булахом Д.А. Але у військовослужбовця вдома, крім військового квитка та ще висновку ВЛК (якої Дмитро не проходив), жодних документів, пов’язаних зі службою, не може бути. Такі документи перебувають або у військовій частині, або в Міноборони. ДБР всі ті документи могло отримати або спеціальним запитом в рамках кримінального провадження, або виїмкою документів. Але чомусь вирішили одразу проводити обшук, ще й вдома у військового. І підстави цього мені невідомі», — розповів адвокат.

Юрист повідомив також, що Дмитро Булах наразі не має у справі жодного процесуального статусу, адже жодного процесуального рішення не було.

Він підтвердив, що представники Харківського антикорупційного центру розцінюють обшуки у Дмитра як продовження тиску на громадський сектор.

«Це однозначно. Спершу Дмитрові вручають повістку разом з представниками ТЦК представники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції (при чому один з них вів чомусь відеозйомку). Далі пів року проводиться стеженням за одним єдиним військовослужбовцем (не, скажімо, за коригувальниками ворожого вогню у прифронтовому місті) — щоб знайти бодай якесь правопорушення в його діях. Дмитро це помічає, фотографує , підходить до них, розпитує — нічого не міняється. Врешті влаштовується обшук. Сьогодні ДБР повідомляє, що “ця справа не стосується ХАЦ”. А кого ж вона тоді стосується?», — каже Рисенко.

Він повідомив, що вчора на обшуку брали участь троє працівників СБУ, з них один у званні підполковника. «Три СБУ-шники вилучали один телефон у військовослужбовця в прифронтовому місті», — іронізує адвокат.

Рисенко також пояснив, що представники Харківського антикорупційного центру наразі не можуть визначити, що саме стало причиною для «зацікавлення» правоохоронцями Дмитром.

«Торік влітку, коли це почалось, ми кожен день писали про якесь правопорушення. Ми моніторимо всі великі закупівлі в Харківській області, ми багато писали про завищення на кошторисах, про нецільове використання коштів тощо. Що саме з цих матеріалів стало причиною — дуже важко встановити», — каже юрист.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.