ЦВК оскаржуватиме рішення суду щодо невстановлення результатів виборів на 87 округу

У ЦВК повідомили, що завданням комісії є встановлення дійсних та достовірних результатів виборів, а не формальний підхід до їхнього встановлення у визначений законом строк. Тож вони можуть відтермінувати прийняття рішення щодо остаточних результатів виборів “з об’єктивних обставин на розумний строк”.

Про це інформують на сайті Центрвиборчкому, пише Суспільне Карпати.

“Вказане кореспондує із висновком Великої Палати Верховного Суду, яка зазначає, що розумний строк у разі відтермінування комісією прийняття рішення щодо встановлення результатів виборів має включати в себе прогнозовані комісією, відповідно до положень КАС України, строки звернення суб’єктів виборчого процесу до суду та строки розгляду судами виборчих спорів”, — йдеться у повідомленні.

На момент прийняття уточненого протоколу було відомо про щонайменше дві судові справи, які можуть вплинути на повноту та достовірність встановлення результатів виборів. Відтак, ЦВК вважала за необхідне дочекатися остаточних рішень судів.

З огляду на зазначене комісія не погоджується із рішенням суду в частині визнання протиправною її бездіяльності та готує апеляційну скаргу на це рішення до Верховного Суду.

18-го квітня Шостий апеляційний адміністративний суд міста Київ встановив, що дії ЦВК з 5-го по 15 квітня були правомірними, а з 15-го квітня кваліфікував їх як “неправомірна бездіяльність” через те, що ЦВК досі не ухвалила рішення про встановлення результатів голосування.

ЦВК зобов’язали у “найкоротший можливий термін” встановити результати проміжних виборів у 87-му виборчому округу.