ЦВК встановила результати проміжних виборів народного депутата України в ОВО 87: переміг Вірастюк

ЦВК отримала відомості про завершення судового розгляду апеляційних скарг за результатами дій та рішень ОВК ОВО № 87 і таким чином перейшла до встановлення офіційних результатів виборів в цьому окрузі.

Про це повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії.

На підставі уточненого протоколу та з урахуванням рішень судів, які набули законної сили, Комісія встановила результати проміжних виборів народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 87. Так за даними протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в ОВО № 87 з поміткою “Уточнений” народним депутатом України обрано Василя Вірастюка. За нього проголосувало 15 536 виборців, що становить 30,5% від кількості виборців, які взяли участь у голосуванні. Відповідний протокол ЦВК підписали всі присутні на засіданні члени Комісії, двоє з них – з окремою думкою.

Голова Комісії Олег Діденко зазначив, що ЦВК опрацювала отримані від ОВК матеріали, в тому числі рішення судів, зокрема і на предмет їх виконання окружною комісією:

“Було з’ясовано, що ті обставини, які могли слугувати підставою для зобов’язання ОВК скласти уточнений протокол були предметом судового розгляду. 

При прийнятті протоколів від ОВК про підсумки голосування в окрузі у членів Комісії було багато запитань, на які фактично була дана відповідь якраз судами.

В даному випадку ми виходили з того, що ЦВК, як і всі державні органи, зобов’язана виконувати рішення судів і не може приймати рішення всупереч тих рішень судів, які набрали законної сили.

Законом не передбачено іншого варіанту дій ЦВК у цій ситуації окрім як встановити результати виборів на підставі уточненого протоколу ОВК та судових рішень”, зазначив Діденко.