У базу ВС можна завантажити будь-який текстовий документ: позовну заяву, апеляційну чи касаційну скаргу та перевірити сформульовану в ньому позицію

Керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расім Бабанли розповів про Базу правових позицій Верховного Суду на XV Щорічному форумі з корпоративного права.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Расім Бабанли зазначив, що з метою покращення доступу до практики Верховного Суду розробники бази намагалися максимально використати інноваційні технології, зробити її зручною, щоб можна було за кілька натискань підібрати релевантні рішення.

Расім Бабанли продемонстрував можливості пошуку в базі. Перша з них – пошук за адресою рішення на сайті ЄДРСР. Таку адресу можна ставити до віконця пошуку в базі, й вона знайде релевантну практику ВС під зазначене рішення. «Наприклад, якщо треба оскаржити рішення суду першої чи апеляційної інстанції, за допомогою бази можна подивитися, наскільки зроблені в ньому висновки узгоджуються з практикою Верховного Суду, і зрозуміти перспективи апеляційного чи касаційного оскарження», – пояснив доповідач.   

Друга опція – у базу можна завантажити будь-який текстовий документ: позовну заяву, апеляційну чи касаційну скаргу тощо та перевірити сформульовану в ньому позицію.

Також можна шукати рішення Верховного Суду за допомогою фрагмента тексту, скопіювавши його з документа і вставивши до віконця пошуку бази. Це можуть бути статті закону чи будь-які тексти, в яких аналізується правове питання.

Крім того, практику Верховного Суду можна добирати за допомогою класифікатора категорій спорів, у яких ухвалені рішення. На головній сторінці потрібно обрати касаційний суд відповідної юрисдикції чи Велику Палату ВС, далі, перейшовши за посиланням, – категорію справ і підкатегорії.