У Білорусі адвокати не можуть захистити самі себе і, отже, не можуть надавати свої послуги тим, хто зазнав репресій: Можейко

У Білорусі адвокати не можуть захистити самі себе і, отже, не можуть надавати свої послуги тим, хто зазнав репресій. Влада Білорусі намагається не ув’язнити всіх незгодних із режимом, а залякати.

Про це заявив Вадим Можейко, координатор білоруської експертної мережі “Наша думка” в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Репресії проти адвокатської спільноти специфічні, тому що ми очікуємо, що в разі чого в житті трапиться, хто нас буде захищати в такому випадку? Виходить адвокат. І, відповідно, коли адвокати не можуть захистити самих себе, звісно, це дуже наочна ілюстрація того, що ж ці адвокати зможуть зробити для захисту тебе в суді, якщо буде несправедливе обвинувачення, якщо під час позбавлення ліцензій вони не мають жодних інструментів захистити себе сьогодні в Білорусі”, — зазначив він.

Можейко звернув увагу, що влада Білорусі таким чином дає зрозуміти людям, що жодного захисту в них немає.

“Загалом мета будь-яких репресій не щоб конкретну людину посадити, а щоб усі навколо боялися. Завжди ефект страху більший, ніж ефект від конкретного покарання людей”, — пояснив координатор.

Він зауважив, що після 2020 року Олександр Лукашенко не стримує себе в засобах щодо репресій громадян країни.

“У нинішній Білорусі адвокати виконують важливу роль постачальника відомостей про життя політв’язнів, мають можливість їм якусь інформацію передати. Але ніхто з політв’язнів не розраховує, що адвокат якось так себе в суді поведе, що його звільнять”, — додав Можейко.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.