У Харкові затримано двох військових, які допомагали уникати мобілізації за 3-5 тис. доларів: ч. 3 ст. 368 та ч. 5 ст. 426-1 КК

Працівники ДБР затримали офіцера одного з Харківських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і одного з військовослужбовців територіальної оборони, які за гроші допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Вартість послуг ділків становила від 3 до 5 тис. доларів США. За ці гроші вони обіцяли потенційним «клієнтам» організувати їм відстрочку від мобілізації, а декому навіть взагалі уникнення призову. ДБР затримало фігурантів у Харкові під час отримання другої частини хабаря від призовника, якому вони гарантували відстрочку на 5 років.

На зустріч вони принесли вже готовий висновок медично-лікарської комісії, згідно з яким призовника визнано обмежено придатним до служби у воєнний час та вже заповнений військовий квиток з відповідними відомостями.

ДБР вивчає походження цих документів. Вживаються заходи щодо встановлення інших осіб причетних до вчинення злочину.

Нині вирішується питання повідомлення затриманим про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою та перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 3 ст. 368 та ч. 5 ст. 426-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони.