У Національній асоціації адвокатів України визначили переможців Всеукраїнського конкурсу правничої допомоги «Pro bono»

У НААУ визначили переможців Всеукраїнського конкурсу правничої допомоги «Pro bono», який проводила Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством та у співпраці з Благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Близько сорока історій надання правничої допомоги надійшли з різних куточків України. Конкурсна комісія мала складне завдання, оскільки треба було оцінити неймовірно цікаві справи успішних українських адвокатів, безкорисливого юридичного супроводу.

І все ж переможців обрано авторів трьох найкращих історій, що отримали цінні подарунки – планшетний комп’ютер Apple iPad 8th Gen:

  • «Долає дискримінацію щодо осіб з інвалідністю»адвокат Дмитро Жарий із м. Дніпро. Суд встановив, що в цій ситуації мала місце дискримінація осіб з інвалідністю, що призвело до порушення права на свободу пересування, та зобов’язав страхову компанію усунути зі своїх правил страхування положення, що призвели до такого;
  • «Перша українка захистила себе від домашнього насильства в Євросуді»адвокатка Наталія Бухта з м. Рівне на час звернення клієнтки була єдиним адвокатом Рівненської області, яка працювала на умовах простору «Pro bono» та в якої була відмітка в профайлі адвоката про надання таких послуг. Ця справа була унікальною у своєму роді та дуже значущою для багатьох українських родин. Героїня цієї розповіді увійде в історію Європейського суду з прав людини  як перша українка, що висвітлила проблему домашнього насилля в країні на європейському рівні;
  • «Адвокат Pro bono виступив на захист ОТГ» – у березні 2017 року Господарським судом Хмельницької області були ухвалені рішення про стягнення із Жванецької сільської ради грошових коштів, отриманих на будівництво газопроводів високого та середнього тиску на загальну суму більш ніж 33 млн. грн. Адвокат Кирило Кузнецов із м. Хмельницький виступив на захист цілої громади.

 «Ми були приємно вражені, як натхненно адвокати працюють «Pro bono». Подані на конкурс історії підтверджують, що професіоналізм та бажання допомогти є безумовними принципами роботи їх авторів», – зауважив Віталій Місяць, адвокат, голова Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством, що діє в складі НААУ.