У першому кварталі відбулось 64 обшуки та затримання адвокатів

Впродовж січня-березня 2021 року правоохоронні органи надіслали до рад адвокатів регіонів 53 повідомлення про обшук та затримання адвокатів. За цей період ще 11 випадків обшуків та затримань сталося без повідомлення РАР. Всього у першому кварталі РАР здійснили 60 виїздів на обшуки та затримання колег, найбільше – у Київській області (14) та столиці (13).

Про це ідеться у статистичних даних, опублікованих на сайті НААУ.

Найбільша кількість випадків санкціонованих затримань та обшуків адвокатів зафіксовані у Києві – 13. На другому місці за цим показником Дніпропетровщина – 8.

Разом з тим, за кількістю обшуків без повідомлень РАР лідирує Київська область, де сталося 8 таких випадків за перший квартал. На другому місці Харківська область, де було 3 таких ситуації. В інших регіонах України цей показник взагалі не зафіксований.

У першому кварталі адвокати направили до РАР 341 звернення про ненадання інформації на адвокатський запит. 113 – до ради адвокатів Київської області, 69 – м. Києва, 42 – Одеської області.  По всій країні було складено 129 протоколів про адміністративні порушення, 13 – задоволено судом.

За цей період РАР отримали 23 звернення про порушення прав адвокатів, з них майже третина – від адвокатів Київської області, та 117 інформаційних та адвокатських запитів.  

До Ради адвокатів України за перший квартал 2021 року надійшли 30 звернень адвокатів з приводу порушення їхніх прав. 11 заяв було скеровано НААУ до правоохоронних органів; усі заяви також передані на розгляд Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності.