У судовому засіданні обвинувачений заявив клопотання про призначення йому безкоштовного адвоката: ухвала Уманського міськрайонного суду Черкаської області. Безкоштовний адвокат???

Уманський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про призначення йому захисника під час розгляду судової справи за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 125, ч. 2 ст. 185 КК України,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Уманського міськрайонного суду Черкаської області перебувають матеріали кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 125, ч. 2 ст. 185 КК України.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про призначення йому безкоштовного адвоката на час судового розгляду кримінального провадження по суті.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні вважала, що клопотання обвинуваченого слід задовольнити та забезпечити обвинуваченому ОСОБА_4 право на захист.

Вислухавши учасників справи, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 48 КПК України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням у випадках та в порядку, визначених статтями 49 та 53 цього Кодексу.

За змістом ст. 49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні, зокрема, у випадку, якщо підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно. У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені в ухвалі час і місце для участі у кримінальному провадженні.

Враховуючи те, обвинувачений ОСОБА_4 не має коштів для залучення захисника самостійно, заявив клопотання про призначення йому захисника, з метою недопущення порушення права на захист обвинуваченого, суд вважає необхідним доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області призначити захисника обвинуваченому на час судового розгляду судової справи за обвинуваченням ОСОБА_4 .

   На підставі ст. 13, 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», керуючись ст. 42, 48, 49, 315 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

   Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 задовольнити.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області призначити захисника обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 125, ч. 2 ст. 185 КК України.

Повідомити захисника, що судове засідання у справі призначене на 15 год. 00 хв. 02 лютого 2023 рокув залі судових засідань Уманського міськрайонного суду Черкаської області за адресою: Черкаська область м. Умань, вул. Андрія Кизила, 18.

Копію ухвали направити директору Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області до відома та виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.