У своєму клопотанні засуджений заявив про надання йому безкоштовного адвоката: ухвала Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області. Безкоштовний адвокат?

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого – судді ОСОБА_1 , в ході підготовки до розгляду провадження за заявою засудженого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, –

в с т а н о в и в:

На розгляд до суду надійшла заява засудженого ОСОБА_2 , який відбуває покарання в ДУ “Бердичівський виправний центр (№ 108)”, про умовно дострокове звільнення від відбування покарання.

У своєму клопотанні засуджений заявив про надання йому безкоштовного адвоката для захисту.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 КПК України засуджений має права обвинуваченого, передбачені статтею 42 цього Кодексу в обсязі, необхідному для його захисту на відповідній стадії судового провадження.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 42 КПК України обвинувачений має право на отримання правової допомоги захисника за рахунок держави у випадках, передбачених цим Кодексом та/або законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, в тому числі у зв`язку з відсутністю коштів на її оплату.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 49 КПК України передбачено, що суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадку, якщо обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може залучити його самостійно.

Враховуючи, що засуджений заявив клопотання про залучення захисника, але не може здійснити це самостійно, оскільки відбуває покарання в місцях обмеження волі, приймаючи до уваги вказані вище положення КПК України, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 42, 43, 49, 350, 372 КПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області призначити засудженому ОСОБА_2 адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області для участі у судовому розгляді його заяви про умовно дострокове звільнення, який відбудеться о 14:00 год. 15 лютого 2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.