У Великій Британії суддям дозволили використовувати штучний інтелект для написання судових рішень

1000-річна правова система Англії, яка все ще просякнута традиціями, що включають носіння перук і мантій, зробила обережний крок у майбутнє, надавши суддям дозвіл на використання штучного інтелекту для винесення рішень.

Про це пише Associated Press

Минулого місяця судова влада заявила, що штучний інтелект може допомогти в написанні висновків, але підкреслив, що його не слід використовувати для досліджень або правового аналізу, оскільки технологія може сфабрикувати інформацію і надати оманливу, неточну і упереджену інформацію.

“Суддям не потрібно уникати обережного використання ШІ, — сказав магістр Роллс-Ройсу Джеффрі Вос, другий за рейтингом суддя в Англії та Уельсі. — Але вони повинні гарантувати, що вони захищають довіру і несуть повну особисту відповідальність за все, що вони виробляють”.

У той час, коли науковці та юридичні експерти розмірковують про майбутнє, в якому ШІ може замінити адвокатів, допомогти у відборі присяжних або навіть вирішувати справи, підхід, викладений 11 грудня судовою владою, є стриманим. 

Але для професії, яка повільно сприймає технологічні зміни, це проактивний крок, оскільки уряд і промисловість — і суспільство загалом — реагують на стрімкий розвиток технологій, які поперемінно зображуються то як панацея, то як загроза.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.