У Верховному Суді адвокати і прокурори працюватимуть як колеги?

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду облаштував у своїй будівлі (за адресою вул. Пилипа Орлика, 4-А) кімнату для учасників судового процесу. Це реакція судової влади на результати щорічного опитування відвідувачів суду у жовтні цього року.

Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба ВС 14 листопада, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Судячи із розміщених фото, кімната для учасників судового процесу представляє собою «опенспейс», в якому розташовано три робочі столи, два з яких облаштовані комп’ютерами (повідомляється, що вони мають доступ до Інтернету). Також у кімнаті є один принтер. Усе це пропонується учасникам проваджень для користування.

Вітаючи прагнення вищого суду створити комфортні умови перебування учасників проваджень у суді, варто зважати на дві обставини, – прокоментував голова Комітету НААУ з питань адвокатської практики Богдан Кушнір. – По-перше, у кримінальних справах учасниками засідань є представники сторони обвинувачення (слідчі, прокурори, адвокати потерпілих) та представники сторони захисту (захисники обвинувачених). Їхні інтереси є діаметрально протилежними. Чи зможуть на практиці процесуальні опоненти працювати разом в одному кабінеті та користуватися спільною оргтехнікою? Питання риторичне. По-друге, – це кількість облаштованих робочих місць у суді. І не просто в суді, а у вищому суді! Якщо подивитися інформацію, розміщену на сайті самого ККС, то виявиться, що, наприклад, сьогодні до розгляду була призначена 31 справа. При цьому вісім з них на один час. І навіть якщо зважити на те, що не всі представники беруть участь у засіданнях касаційної інстанції, хто і як розподілятиме наявні три робочих місця?».

Нагадаємо, питання облаштування робочих місць для адвокатів обговорювалося 12 серпня цього року на засіданні Ради адвокатів України в Ужгороді.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.