Український суд заарештував 12 російських літаків за польоти до Криму

Про це йдеться в повідомленні пресслужби прокуратури АР Крим.

“Під процесуальним керівництвом прокуратури автономії судом накладено арешт на 12 літаків російського авіаперевізника, які використовувалися для перевезення пасажирів з/до закритого пункту пропуску “Сімферополь-авіа” України, що знаходиться на тимчасово окупованій території АР Крим”, – сказано в ньому.

Під час розслідування Головним управлінням Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим кримінального провадження встановлено, що однією з російських авіакомпаній з 2019 року незаконно використовувалися 12 пасажирських літаків марок Boeing і Airbus для здійснення переправлення осіб через державний кордон України з порушенням норм міжнародного та українського законодавства.

Здійснення перельотів іноземними (переважно російськими) авіакомпаніями в АР Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права, як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів і капітанів повітряних суден.

Як повідомляли Українські Новини, за клопотанням прокуратури автономії було накладено арешт на 199 повітряних суден, що здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення на окупований Росією півострів, порушуючи міжнародні правила польотів і законодавство України.

Також прокуратура автономії звернулася до Укрбюро Інтерполу для внесення 109 раніше заарештованих літаків-порушників у базу міжнародного розшуку.