Уповноважений звернувся до Нацполіції, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки та вжиття відповідних заходів реагування на висловлювання Фаріон: ст. 161 КК

Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками — карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України.

Так Уповноважений прокоментував висловлювання політкині Ірини Фаріон та звернувся до Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки та вжиття відповідних заходів реагування.

“У Збройних Силах України служать та захищають Україну чоловіки і жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо”, йдеться у коментарі.

Уповноважений нагадав, що небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери – це утиск, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України.

Уповноважений особисто звернувся до відповідних органів державної влади — Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування.Адже порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками — карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.