В Окружному адміністративному суді Києва сумніваються в кваліфікації керівника НАЗК Новікова: роз’яснення

Окружний адміністративний оприлюднив роз’яснення щодо строків розгляду заяви про забезпечення позову поданої Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. В ОАСК порадили читати КАСУ та не послуговуватись архаїчними постановами.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

По-перше, у заяві очільника мова йде про якісь ніби-то «безпрецедентні» строки розгляду ОАСК заяви про забезпечення позову.  Згідно з частиною 1 статті 154 КАСУ «заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, НЕ ПІЗНІШЕ ДВОХ ДНІВ з дня її надходження, без повідомлення учасників справи». Заява про забезпечення позову зареєстрована судом 17 червня, тому  про які надумані «безпрецедентні» строки йде мова – невідомо. Радимо ознайомитись з КАСУ. Нагадуємо, стаття 154. 

По-друге, очільник Нацагенства, даючи оцінку рішенню ОАСК, посилається на позиції постанови пленуму неіснуючого вже суду. Зазначимо, що такі роз’яснення надавались ще у 2008 році й після їх прийняття чинне процесуальне законодавство неодноразово змінювалось. Окрім того, автор також помилився, можливе навмисно, з можливістю застосування його положень. Дана постанова не надавала роз’яснень саме в цій категорії справ, а згадана фраза, що дійсно міститься в абзаці постанови згадується виключно щодо рішень уповноваженого органу про звільнення особи. 

Тому, як то кажуть, читайте КАСУ і не послуговуйтесь архаїчними постановами.

Нагадаємо, раніше керівник Національного агентства з питань запобігання корупції заявив, що оскарження його припису відбулось зі швидкістю, яка є безпрецедентною для українського правосуддя.

«ОАСК забезпечив розгляд клопотання про забезпечення позову в рекордні строки — менш ніж за два дні. Така швидкість є безпрецедентною для українського правосуддя”, зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.