Звільнений заступник голови НАЗК Вишневський повідомив, що відновлення декларування не заслуга Новікова

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про відновлення електронного декларування, чого давно домагався особисто керівник Національного агентства з запобігання корупції Олександр Новіков, але звільнений заступник голови НАЗК Андрій Вишневський заявив, що це аж ніяк не заслуга самого керівника.

Про це він повідомив в інтерв’ю Главком.

“Новіков, може, цього і домагався, але дуже дивним чином. Політика НАЗК стосовно перевірки декларацій, основним провідником якої був Новіков, принаймні до того моменту, як це було призупинено, заслуговує на серйозну критику. Тому що НАЗК звертало увагу на велику кількість технічних помилок та незначних порушень і тиснула цим на різних суб’єктів декларування. А це створило дуже негативне сприйняття декларування як інструмента і самого НАЗК як реалізатора цієї функції. До речі, комісія аудиторів на це теж звертає увагу.

Цей фактор, насамперед, і призвів до того, що декларування так довго не відновлювалося. Те, що зараз цей процес зрушив з мертвої точки, і у першому читанні прийнято депутатський законопроект 9534, я б не назвав заслугою Новікова. Це – заслуга багатьох людей в НАЗК, а також особисто голови антикорупційного комітету парламенту Анастасії Радіної, першого віцеспікера Олександра Корнієнка, голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, інших народних депутатів, депутатських фракцій та груп. Але не голови НАЗК. На мою думку, внаслідок діяльності керівника авторитет самого інституту декларування активів та інтересів публічними службовцями суттєво підважено. Тому у майбутнього керівника НАЗК і команди агентства буде багато роботи, аби виправити усі допущені помилки”, зазначив Вишневський.