В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про призначення обвинуваченій безкоштовного захисника: ухвала Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області. Безкоштовний захисник???

18 січня 2023 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12019040530000534 від 18.10.2019 року відносно ОСОБА_3 , обвинуваченої у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 311 Кримінального кодексу України,-

за участю прокурора: ОСОБА_4

за участю обвинуваченої: ОСОБА_3

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області знаходиться кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 , обвинуваченої у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 311 Кримінального кодексу України.

В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченій ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на те, що ризики, які існували під час обрання обвинуваченій запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на даний час не зникли.

В судове засідання захисник ОСОБА_5 не з`явилась, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, будь-яких клопотань до суду не надходило.

В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про призначення обвинуваченій ОСОБА_3 безкоштовного захисника, з метою недопущення порушення права на захист обвинуваченій на окрему процесуальну дію для розгляду клопотання про продовження строків тримання під вартою.

Заслухавши клопотання прокурора, думку обвинуваченої ОСОБА_3 , яка бажає мати захисника, але їй невідомо причини неявки захисника ОСОБА_5 , суд вважає за необхідно задовольнити клопотання прокурора про призначення обвинуваченій ОСОБА_3 захисника для проведення окремої процесуальної дії, а сааме: при розгляді клопотання про продовження строку тримання під вартою.

Отже, суд з метою забезпечення обвинуваченій права на захист при розгляді клопотання про продовження строків тримання під вартою, прийшов до висновку про необхідність залучити захисника для участі в розгляді кримінального провадження, а саме: проведення окремої процесуальної дії, тобто, клопотанні про продовження строків тримання під вартою, передбаченому статтею 53 КПК України.

Згідно ч. 1 ст. 53 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд залучають захисника для проведення окремої процесуальної дії в порядку, передбаченому статтею 49 цього Кодексу, виключно у невідкладних випадках, коли є потреба у проведенні невідкладної процесуальної дії за участю захисника, а завчасно повідомлений захисник не може прибути для участі у проведенні процесуальної дії чи забезпечити участь іншого захисника або якщо підозрюваний, обвинувачений виявив бажання, але ще не встиг залучити захисника або прибуття обраного захисника неможливе.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 46, 49, 53 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області призначити чергового адвоката для участі у розгляді кримінального провадження № 12019040530000534 від 18.10.2019 року відносно ОСОБА_3 , обвинуваченої у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 311 Кримінального кодексу України, для здійснення захисту обвинуваченої ОСОБА_3 і проведення окремої процесуальної дії, тобто, клопотанні про продовження строків тримання під вартою та забезпечити прибуття призначеного захисника на на 14 годину 15 хвилин 18.01.2023 року до приміщення Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області за адресою: Дніпропетровська область, смт. Петропавлівка, вул. Героїв України, 74-А, для участі в кримінальному провадженні.

Копію цієї ухвалу направити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області для негайного виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.