5 листопада 2024 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Господарського суду Дніпропетровської області у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.
Рішення прийнято за результатами розгляду відповідного клопотання заступника Генерального прокурора Антона Войтенка.
Про це повідомляє Вища рада правосуддя.
Суддя підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 15, частиною третьою статті 27, частиною другою статті 146 Кримінального кодексу України, а саме в організації завершеного замаху на викрадення людини та незаконного позбавлення волі, вчиненому з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, та здійснюваного протягом тривалого часу, за яких законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.
Рішення Вищою радою правосуддя ухвалено зважаючи на те, що обвинувальний акт за обвинуваченням судді у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення перебуває на розгляді в суді, а також з огляду на співмірність між такими критеріями, як незалежність та недоторканність суддів, і наслідками тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, що 12 липня 2024 року судді повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
25 липня 2024 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 12 вересня 2024 року, відсторонила суддю від здійснення правосуддя, згодом, 9 вересня 2024 року – продовжила до 9 листопада 2024 року включно строк тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.
Правоохоронці у судді доводять, що суддя у 2017 році поза основною роботою вирішив отримувати прибутки від підприємницької діяльності. Оскільки суддям заборонено займатися бізнесом, він знайшов собі бізнес-партнера, на якого зареєстрував сільськогосподарське підприємство на території Сумської області. З часом підприємство розширювалось, і гроші в його розвиток, у тому числі вкладав і партнер підозрюваного. Але суддю почало все менше влаштовувати керівництво компанією своїм напарником. В один з моментів він вирішив прибрати його з товариства, проте той не захотів відходити від справ.
Тому суддя замовив представникам кримінального середовища викрадення напарника: за 17 тис. доларів США чоловіка мали позбавити волі та змусити підписати необхідні документи для переходу права власності на майно господарства.
Працівники ДБР задокументували всі протиправні дії судді.
12 липня 2024 року йому було повідомлено про підозру в організації замаху на викрадення людини та позбавленні волі, вчиненому з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, та здійснюваного протягом тривалого часу за ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років. Також підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.