В Україні 9 судів не здійснюють правосуддя взагалі, 69 судів мають у своєму складі лише одного суддю: Олексій Маловацький

Виконуючий обов’язки Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький взяв участь в урочистому засіданні Ради адвокатів України з нагоди 9-ої річниці створення Національної асоціації адвокатів України.

В.о. Голови Вищої ради правосуддя привітав адвокатуру зі святом та розповів про причини, які зумовлюють гострий дефіцит кадрів у судах.

“В Україні 9 судів не здійснюють правосуддя взагалі, 69 судів мають у своєму складі лише одного суддю”, зазначив Маловацький.

На сьогодні у майже третині загальних місцевих судів (209) кількість суддів, які мають повноваження здійснювати правосуддя, забезпечена лише на 50 % і менше від штатної чисельності. З них у 69 місцевих загальних судах працює лише по одному судді. Майже у половині апеляційних загальних судів (42 %) фактична кількість суддів становить менше 50 % від штатної чисельності.

«Як можна реалізувати принцип доступності правосуддя, якщо у дев’яти судах взагалі немає суддів, а у 69 місцевих загальних судах працює лише по одному судді? , – наголосив Маловацький.