В Україні вже більше 60 тисяч адвокатів: заступник Голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій

В Єдиному реєстрі адвокатів України зареєстровано 60 948 осіб.

Про це на засіданні Ради адвокатів України повідомив заступник голови Національної асоціації адвокатів України та РАУ Валентин Гвоздій.

З березня по червень 2021 року чисельності адвокатів збільшилася на 1 100 осіб. Адвокати також все активніше використовують електроні сервіси. Кількість користувачів особистого онлайн-кабінету адвоката вже майже 29 тисяч.

«З 29 тисяч адвокатів, які зареєстровані в онлайн-сервісах, середній вік у нас складає 36-41 рік. Тобто я можу констатувати факт, що адвокатура в Україні – молода. І ми орієнтуємось на те, що молодь – це завжди активних користувач цих сервісів і ми повинні відповідати цьому запиту», – підкреслив Валентин Гвоздій.

Він закликав керівників регіональних органів адвокатського самоврядування враховувати ці тенденції в свої роботі. Також заступник голови РАУ нагадав, шо положення Стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки, передбачають активний розвиток в напрямі цифровізації,

Крім того, Валентин Гвоздій повідомив, що з 45 тис. активних адвокатів свої внески сплатили лише 35 тис. Зважаючи на те, що від сплати внесків звільнено не більше 1 тис. адвокатів, то кількість неплатників адвокатських внесків становить близько 9 тис.