В Україні запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму: головний державний санітарний лікар Кузін

В Україні в листопаді у Києві та ще одному місті у рамках пілотного проекту запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє ТСН.ua.

Кузін пояснив, що йдеться про проведення пілотного дослідження, яке було ініційоване ВООЗ і підтримане МОЗ. За словами головного санітарного лікаря, “завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідемічних норм”.

“Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. Пілот планується зробити в двох великих містах – Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні”, – сказав він.

Виявилось, що таке програмне забезпечення вже розробляється за рахунок податків, які держава збирає зі своїх громадян для такого виду контролю.

“Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідемічних вимог”, – зазначив Кузін.