ВАКС оголосив вирок рівненському судді з та адвокату: ч. 3 ст. 368 КК та ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК

25 серпня 2023 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду у підготовчому засіданні затвердила угоди про визнання винуватості, укладені між прокурором САП та обвинуваченими: суддею одного з районних судів Рівненської області та адвокатом-посередником, яких у квітні поточного року викрито на одержанні 1100 дол. США неправомірної вигоди.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Відповідно до умов угоди суд визнав суддю винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, посади в судових та правоохоронних органах, строком 2 роки. На підставі ч. 2 ст. 75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.

Заставу в сумі 700 тис. грн ухвалено перерахувати на спеціальний рахунок НБУ на підтримку ЗСУ.

Адвоката згідно з умовами угоди визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України, та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права займатись адвокатською діяльністю строком на 1 рік. На підставі ч. 2 ст. 75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.

Заставу в сумі 600 тис. грн ухвалено перерахувати на спеціальний рахунок НБУ на підтримку ЗСУ.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.