ВАКС оштрафував свідка у справі судді Господарського суду Сумської області Коваленка в одержанні неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд оштрафував свідка у справі за обвинуваченням судді Господарського суду Сумської області Олександра Коваленка в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 12 вересня ухвалив ВАКС.

«Клопотання прокурора задовольнити. Накласти на свідка грошове стягнення за не прибуття без поважних причин за викликом у судове засідання 12.09.2023 та за неповідомлення про причини свого неприбуття – у розмірі 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 5368 грн», – йдеться в ухвалі.

За версією обвинувачення, колишній голова Господарського суду Сумщини Олександр Коваленко одержав 26 600 доларів неправомірної вигоди за винесення рішення у господарській справі в інтересах будівельної компанії. У грудні 2015 року представник приватної компанії подав до суду позов про визнання протиправним додатку до рішення про поновлення договорів оренди земельних ділянок. Орендарем однієї з ділянок була будівельна компанія, яка планувала розпочати там будівництво. Якби позов задовольнили, то будівельна компанія не змогла б розпочати будівництво.

Представник цієї фірми звернувся до знайомого, який знав на той момент голову Госпсуду Сумщини Олександра Коваленка, внаслідок домовленостей було погоджено передачу 720 тисяч грн, які обміняли на 26 600 доларів. Після одержання коштів Коваленка затримали.