ВАКС отримав обвинувальний акт у справі щодо заволодіння понад 7 млн грн коштів ДП Держінформ’юст

4 вересня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника ДП «Держінформ’юст», його заступника та двох керівників приватних компаній за обвинуваченням у заволодінні грошовими коштами у сумі понад 7 млн грн ДП «Держінформ’юст».

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У межах досудового розслідування встановлено, що очільник держпідприємства спільно із заступником та керівниками приватних компаній, що зобов’язувалися здійснити поставку програмного забезпечення, протягом 2014-2016 років організував заволодіння понад 7 млн грн, що належали державному підприємству та виділялися на придбання програмного забезпечення «TrueConf» для відеоконференцзв’язку територіальним органам юстиції і виконавчим службам.

При цьому вказаним особам було достовірно відомо про відсутність поставок цього програмного забезпечення, незважаючи на що вони підписували первинні документи та здійснювали перерахування грошових коштів. У подальшому отримані кошти за ланцюгом фінансових операцій були легалізовані через довірених осіб та підприємства, які знаходилися в іноземних юрисдикціях.

Дії колишнього керівника кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України. Його заступнику та керівникам приватних компаній інкриміновано ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

За вчинене особам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.