Валерію Пацкану повідомили про підозру у незаконному одержанні компенсації за житло

24 жовтня 2022 року НАБУ і САП повідомили народному депутату VIII скликання про підозру у незаконному одержанні 117,65 тис. грн компенсації за житло. Дії особи кваліфікували за ч.1 ст.364 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Слідство встановило, що народний обранець, який наразі обіймає одну з керівних посад у Рахунковій палаті, у вересні 2017 року подав до Апарату Верховної Ради заяву про щомісячну компенсації вартості оренди житла або винайм готельного номера.

Однак, як встановило слідство, на момент подання цієї заяви нардеп уже мав у власності квартиру в новобудові на Печерську у Києві, придатну для проживання. Що не завадило йому незаконно одержувати впродовж наступних шести з половиною місяців 117,65 тис. грн із бюджету ВР.

Джерела в антикорупційних органах повідомляють, що йдеться про чинного Голову Рахункової палати України Валерія Пацкана.

Підозра оголошена за частиною 1 статті 364 ККУ, що є нетяжким злочином. Пацкану загрожує до 3 років позбавлення волі, якщо Вищий антикорупційний суд встигне розглянути справу до березня 2023 року. Саме тоді закінчується строк давності за нетяжкий злочин (5 років з дня закінчення злочину – березень 2018 року).